Αρχική Σελίδα Η Σαλαμίνα μας Επισκέψεις-Ημερίδες Ειδικά τμήματα Για μαθητές Σύλλογος γονέων

Ανακοινώσεις Εκπ. Προσωπικό Πολιτιστικά Τμηματικές Δραστηρ Χάρτης Επικοινωνία

Σύλλογος γονέων & κηδεμόνων

ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

Ο Σύλλογός μας

Πρόεδρος : Λογοθέτη Ελευθερία
Αντιπρόεδρος : Αστράκου Χριστίνα
Γενικός Γραμματέας : Ανδρέου Κική
Ταμίας : Λαϊβερά Γιούλα
Ειδικός Γραμματέας : Κουτσούκου Κλεονίκη
Αναπληρωτής Ταμίας : Φασουλή Αικατείνη
Μέλος : Μπάκα Παναγιώτα

Δραστηριότητες Συλλόγου

.Σχ. Έτος 2012-13.

08-03-2013 Λογοθέτη Ε.   ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ  2013

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Σαλαμίνας οργάνωσε και επιμελήθηκε παραδοσιακό εορτασμό της Τσικνοπέμπτης την 7η Μαρτίου 2013, στο χώρο του σχολείου.
Μοίρασε σε όλα τα παιδάκια σουβλάκια, αναψυκτικά και ψωμάκια.
Ο Διευθυντής του σχολείου, εκπαιδευτικοί και τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου έψησαν περί τα 600 σουβλάκια.
Ευχαριστούμε τα παρακάτω καταστήματα για την προσφορά του μεγαλυτέρου μέρους τον προϊόντων που καταναλώθηκαν (τα υπόλοιπα τα αγόρασε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων).
Κρεοπωλείο "Το Ρεμέτζο"
Κρεοπωλείο "Κ. Βοϊδήλας"
Κρεοπωλείο "Σέρφας"
Super Market "Κανάκης"
Αρτοποιία - Ζαχαροπλαστική "Πούτου"
Αρτοποιία "Η Τέχνη του Άρτου"
Αρτοποιία - Ζαχαροπλαστική "Sweet and Bread"
Καυσόξυλα - Κάρβουνα Κ. Καλογήρου
Οι επιτυχημένες εκδηλώσεις του Αποκριάτικου χορού στο κτήμα "LEO" και ο εορτασμός της Τσικνοπέμπτης καθώς και οι ευχαριστίες προς τους χορηγούς μας θα δημοσιευτούν και στην εφημερίδα "ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ" στο προσεχές τεύχος.

04-03-2013 Λογοθέτη Ε.   ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2013

Ο αποκριάτικος χορός του σχολείου μας έγινε την Κυριακή 3 Μαρτίου 2013 στο κτήμα LEO και είχε τεράστια επιτυχία.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Αναπληρωτής Δήμαρχου και Αντιδήμαρχος Δημοτικών Έργων κ. Ευάγγελος Αστράκος, ο Διευθυντής του σχολείου κ. Βάιος Γεωργούσης, η υποδιευθύντρια κ. Σταυρούλα Περδικούρη και το μεγαλύτερο μέρος των εκπαιδευτικών του σχολείου.

Σε μια ζεστή, άνετη και πολυτελή αίθουσα, με ποιοτικό, υπέροχο φαγητό και άψογη εξυπηρέτηση, οι περίπου 250 μικροί και μεγάλοι που παρευρέθησαν διασκέδασαν για αρκετές ώρες με τη βοήθεια επαγγελματιών διασκεδαστών και ενός άριστου D.J.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ευχαριστεί όλους τους γονείς και τους εύχεται Καλές Απόκριες και του χρόνου με υγεία.

21-09-2012 Λογοθέτη Ε.   Ετοιμασία για την νέα Σχολική Χρονιά

Ύστερα από συνεχείς ενοχλήσεις του συλλόγου μας στο Δήμο Σαλαμίνας, καταφέραμε να εξασφαλίσουμε προσωπικό και χρώματα, και με αρκετή προσωπική εργασία, βάψαμε εσωτερικά όλο το σχολείο.

Επίσης εξοπλίσαμε το τμήμα ένταξης με αρκετό εκπαιδευτικό υλικό και μέσο θέρμανσης.

Δώρισε στο σχολείο έναν εκτυπωτή Laser, μάρκας Samsung, που αγόρασε στο κατάστημα ALL ABOUT PRINT, καθώς και έναν πλαστικοποιητή A4.

.Σχ. Έτος 2011-12.
19-03-2012 Λογοθέτη Ε.   Ευχαριστίες Συλλόγου γονέων & Κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων είναι καθημερινά στο σχολείο, δίπλα στα παιδιά και φροντίζει για τα προβλήματα που προκύπτουν.
Ευχαριστούμε θερμά το διευθυντή κ. Βάιο Γεωργούση και όλο το σύλλογο διδασκόντων που είναι πάντα δίπλα μας, μας ενισχύει και διευκολύνει το έργο μας.

19-02-2012 Λογοθέτη Ε.   Aποκριάτικος χορός στο  νυχτερινό κέντρο "ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ"

Στις 19-2-2012 το απόγευμα ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων πραγματοποίησε αποκριάτικο χορό στο  νυχτερινό κέντρο "ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ".
Στο χορό συγκεντρώθηκαν περί τα 260 άτομα. Ένας μάγος-ταχυδακτυλουργός διασκέδασε τα παιδιά. Το Δ.Σ. πρόσφερε γαλακτόμπουρεκο και κέικ στα παιδάκια. Επίσης έγινε κλήρωση πολλών δώρων. Ο χορός είχε μεγάλη επιτυχία. Με την παρουσία τους μας τίμησαν ο διευθυντής του σχολείου μας κ. Βάιος Γεωργούσης καθώς και η πλειοψηφία των δασκάλων. Με τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν από την κλήρωση  αγοράσθηκαν πίνακες λευκοί μαρκαδόρου, Smalto και τοποθετήθηκαν σε όλα τα τμήματα.

13-01-2012 Λογοθέτη Ε.   Πρωτοχρονιάτικη πίτα

Στις 13-1-2012 το Δ.Σ. του συλλόγου πρόσφερε Πρωτοχρονιάτικη πίτα στο σύλλογο διδασκόντων καθώς και δώρα για όλους τους μαθητές  των τμημάτων και το δάσκαλο  που κέρδισαν το "πρωτοχρονιάτικο νόμισμα". Οι πίτες των τμημάτων ήταν προσφορά του συλλόγου και γονέων.

12-12-2011 Λογοθέτη Ε.   Χριστουγεννιάτικο Παζάρι

Από τις 12-12-2011 μέχρι τις 15-12-2011 ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έκανε Χριστουγεννιάτικο Παζάρι στο χώρο του σχολείου με μεγάλη επιτυχία.

18-10-2011 Λογοθέτη Ε.   ΦΩΤΟΣΧΟΛΙΚΗ" φωτογράφιση σχολείου

Στις 18-10-2011 το Δ.Σ. του συλλόγου σε συνεργασία με τη διαφημιστική εταιρεία "ΦΩΤΟΣΧΟΛΙΚΗ" πραγματοποίησε φωτογράφιση όλου του σχολείου τόσο ατομική όσο και ομαδική ανά τμήμα.

11-10-2011 Λογοθέτη Ε.   Καλωσόρισμα των παιδιών της Α' τάξης

Στις 11-10-2011 το Δ.Σ. του Συλλόγου καλωσόρισε τα παιδάκια της Α' τάξης προσφέροντάς τους ένα τσαντάκι που περιείχε τα εξής:

α. Ένα σετ χάρακες
β. Μια καρτέλα stickers
γ. Μια καρτέλα ετικέτες
δ. Ένα ψαλιδάκι
ε. Μια ξύλινη κασετίνα με ξυλομπογιές

4ο Δημοτικό Σχολείο Σαλαμίνας - Νέα έκδοση 2016

Κατασκευή σελίδας από Δασκάλους και Γονείς του Σχολείου μας